kdl
10 بهمن 1401 - 21:35

رسانه صهیونیست: تخریب منازل فلسطینیان نمی‌تواند موجب بازدارندگی آنها شود

یک رسانه عبری زبان پیش بینی کرد، سیاست‌های انتقام جویانه کابینه اسرائیل علیه مبارزان فلسطین و خانواده آنها هیچ تاثیر بازدارنده‌ای در ادامه مبارزات فلسطینیان نخواهد داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه هاارتص در شماره امروز دوشنبه خود در یادداشتی با اشاره به تلاش‌های کابنیه نتانیاهو در گسترش اقدامات وحشیانه علیه فلسطینیان تاکید کرد، مصادره و تخریب منازل مجریان عملیات (ضد صهیونیستی) سیاست کارآمدی نخواهد بود و هرگز نخواهد توانست جنگ برای مهار و متوقف کردن حملات فلسطینی را متوقف یا به اهرم بازدارنده‌ای برای عدم انجام آن مبدل شده و گاها حتی موجب به وجود آمدن انگیزه مضاعفی برای انتقام در بین فلسطینیان خواهد شد.

این رسانه عبری زبان در ادامه یادداشت خود آورده است: در کارآمد بودن تصمیمات کابینه امنیتی اسرائیل که از دو روز پیش اتخاذ شده است، شک و تردیدهای زیادی وجود دارد.

این رسانه صهیونیست در ادامه با اشاره به عملیات خودجوش فلسطینیان که به اعتراف هاارتص نشان داده است بسیار هم موفقیت آمیز است در کنار تلاش‌های انجام گرفته برای تقلید از آن توسط دیگر فلسطینیان آورده است:  این پدیده کار نهادهای امنیتی و نظامی (رژیم صهیونیستی) برای خنثی کردن آن را به شدت دشوار می‌کند، به نحوی که کابینه فعلی که به شدت به کابینه سابق در این زمینه حمله می‌کرد، در واقع امروز نشان داده است که خود نیز هیچ راه‌حل واقعی یا نقشه عملیاتی مدونی برای تعامل با شتاب گرفتن حملات (ضد صهیونیستی) در اختیار ندارد.

این رسانه عبری زبان اعتراف می‌کند، با وجود جنگ مستمر ارتش و شاباک علیه فلسطینیان اما این دو نهاد امنیتی به شدت با مجازات‌های دسته جمعی مخالف هستند، زیرا باور دارند چنین رویکردی می‌تواند منجر به افزایش درگیری و تنش شود.

هاارتص در گزارش دیگری با اشاره به رویکرد رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان مجری عملیات ضد صهیونیستی خبر داد، از جولای 2014 تا به امروز 75 منزل مسکونی و آپارتمان متعلق به مجریان عملیات (ضد صهیونیستی) تخریب شده است که 8 مورد آنها در بخش شرقی قدس بود، (اما این رویکرد تا به امروز نتوانسته است مانع از ادامه مبارزه ملت فلسطین شود).

انتهای پیام/*

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008563