kdl
10 بهمن 1401 - 15:43

توسعه حمل و نقل عمومی بر مبنای لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۲ تحقق پذیر است، گفت: امسال شهرداری در حوزه تحقق منابع بودجه ۱۴۰۱ نشان داد امکان تحقق بودجه طبق برنامه‌های بیان شده را دارد.

پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره کلیت بودجه 1402 اظهار کرد: لایحه بودجه را به تازگی تحویل گرفتیم و در حال بررسی آن هستیم. بودجه امسال ساختار و تدوین خوبی دارد.

وی در خصوص تحقق‌پذیری بودجه 1402 افزود: شهرداری امسال نشان داد امکان تحقق بودجه طبق برنامه‌ریزی‌ها را دارد. در گذشته می‌گفتند که شهرداری نمی‌تواند رقم بودجه را تامین کند اما اینگونه نبود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: صد در صد بودجه 1401 تامین می‌شود و می‌توان در مرز 60 هزار میلیاردی بودجه 1401 قرار گرفت؛ در صورتی که میزان بودجه 50 هزار میلیارد بوده است.

سروری با اشاره به دور از ذهن نبودن پیشنهاد بودجه امسال به مبلغ 78 هزار میلیارد تومان اظهار کرد: شهرداری نسبت به سال گذشته بهتر می‌تواند بودجه را تحقق ببخشد و اقدامات مناسب را در این زمینه انجام دهد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون شهرداری توانست بودجه 1401 را تامین کند و در حال حاضر هم رقم متفاوتی برای سال آینده ارائه نکرده است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: بودجه 1402 تحقق‌پذیر است و روند خوبی که دارد نشان می‌دهد اشراف بیشتری بر برنامه‌ها پیدا کرده است. دولت نیز اقدامات تعاملی بیش‌تری با شهرداری تهران خواهد داشت. روند مثبتی را به‌ویژه در حوزه حمل و نقل ارزیابی می‌کنم.

به گفته وی، تحقق بودجه در حوزه حمل و نقل شامل مترو، اتوبوس، ون و تاکسی و... برای سال آینده امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007801